Podsumowanie 2017 roku

3/1/2017 i moje cele noworoczne:

  1. Przebiec w ok. 2-2:20 półmaraton ślężański – mimo dramatycznego przebiegu biegu udało się zmieścić w założonym czasie – 2:15
  2. Przebiec w ok.1:50-2 półmaraton nocny we Wrocławiu – niestety angina żłobkowa położyła mnie do łóżka ;(
  3. Zrobić 10km w 50-55min, a 5km w 25minut – dyszka prawie wyszła 55:39 a piąteczka jeszcze poczeka.
  4. Przyłożyć się do treningów okołobiegowych 😛 – a co to są za treningi?

To był ciężki rok. Do mojego powrotu do pracy było OK, wręcz idealnie. Regularne treningi, z biegu na bieg lepsze czasy (10 Wroactive jest tego dowodem). Niestety powrót do pracy dał mi w kość. Mało czasu po niej, sporo stresu oraz żłobkowe różnego rodzaju totalnie zdominowały nasz dom. Dawno tyle nie chorowałam, a jak nie chorowałam to dochodziłam do siebie. A forma leciała na łeb na szyje. Na początku było to powodem sporej frustracji. Dopiero po urlopie poukładałam sobie w głowie co i jak. Najważniejszy był dla mnie czas z synkiem, a jeśli mogłam go połaczyć z bieganiem to było jeszcze lepiej. Dzięki temu przebiegliśmy wspólnie sporo kilometrów i zaliczyliśmy dwa biegi medalowe: Bieg dla Poli i Bieg z Wąsem.

Te wszystkie sytuacje nauczyły mnie jednego: luzu w ramionach. Nie jest to łatwe, nie zawsze go mam. Są chwile kiedy szlag mnie trafia, że coś co zaplanowałam mi nie wyszło, ale i z tym uczuciem radzę sobie coraz lepiej.

Jakie plany na ten rok? Chcę biegać dużo, chcę dorzucić więcej ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz dodać choć trochę rolowania. Gdzie konkretne biegi czy czasy? – ktoś może zapytać. Nie ma!! Do wszystkiego podejdę spontanicznie. Na biegi na razie nie zapisuję się z dużym wyprzedzeniem, bo wiem, że planowanie mi nie służy. Najwyżej zapłacę więcej. Nie chcę jednak podsycać uczucia o kolejnym niezrealizowanym planie.

Takie trochę moje własne, prywatne CARPE DIEM  😀